WatchCat – zdalne wyłapywanie błędów na Androidzie

Tym razem krótki wpis dotyczący dotyczący prostej aczkolwiek niezwykle użytecznej aplikacji jaką jest WatchCat. Zapewne nie raz zdarzyło wam się w czasie programowania na androida natrafić na komentarze iż coś komuś nie działa a u was na emulatorze oraz prywatnym urządzeniu wszystko wyglądało świetnie. Często zaś same informacje o tym iż coś nie działa nie wystarczą w szczególności gdy błąd występuje np. przy uruchomieniu aplikacji czy przy losowych zdarzeniach. W takim wypadku przydatne może okazać się okazać informacje o błędzie. Istnieje wiele rozwiązań umożliwiające zdalne wyłapywanie błędów niemniej chyba nie ma prostszego rozwiązania niż WatchCat.
 
Watch Cat pozwala nam na zdalne wyłapywanie błędów i wymaga naprawdę niewiele czasu aby został zintegrowany. Usługa dostępna jest pod adresem https://watchcat.co
 
Wystarz utworzyć darmowe konto podając login i hasło. Wewnątrz mamy właściwie tylko jedną opcje „Add new Project”. Podajemy dowolna nazwę i dostajemy link do ściągnięcia pliku jar https://dynamixsoftware.com/watchcat/ExceptionHandler.jar oraz następującą krótką instrukcję:
 

<uses-permission android:name="android.permission.INTERNET"/>
//Register the unhandled exception handler 

ErrorAgent.register(context, idProjektu);
//The best place to do it is in your Application onCreate() method like that: 

import com.dynamixsoftware.ErrorAgent;

public class MyApplication extends Application {
    @Override
    public void onCreate(){
        ErrorAgent.register(this, idProjektu);
    }
}

I to naprawdę tyle dostajemy dostęp do prostego panelu gdzie możemy zobaczyć kiedy w jakiej ilości i jaki błąd wystąpił na czyimś urządzeniu oraz podejrzeć cały stos błędów a tym samym znacznie łatwiej i szybciej naprawić naszą aplikację.

Dodaj komentarz

WordPress Video Lightbox Plugin